Novinky

Máme štěňátka

Cernunnos Mawr se rozrostl o nový klan E a můžeme klidně říci, že je E jako EXCLUSIVE. Dne 23.7.2019 Dealaidh přivedla na svět 5 krásných dětí, čtyři pejsky, z toho tři bikolory a 1 trikolora, a jednu trikolorní fenku. Otcem je naprosto dokonalý rakouský pes německého původu Cosmostar Barefoot Bandit, světový vítěz z Amsterodamu 2018 nositel převážně americké krevní linie.
Máme štěňátka

Náš výlet do Badenu u Vídně přinesl fantastické výsledky. Dne 23. července se Dele narodilo 5 úžasných obříků bumbrlíků. První a největší z nich vážil 400 g a pěkně nás obě s Delou potrápil. I ostatní éčkoví Keltíci se nedali zahanbit a vážili mezi 350-385 gramy, přesto Deletka je zvládla porodit přirozeně a od prvního okamžiku se o ně obětavě stará. Všichni jsou silní a od prvního okamžiku pěkně čiperní. Dobře prosperují a vydatně přibývají na váze. Dnes již všichni mají svá jména i svůj první příběh.

 

1. Emrys Myrrdin - trikolor - Velšan a náš proslulý čaroděj Merlin, bez nějž by se Uther Pendragon nestal králem a nikdy se nenarodil velký král Artuš. Klučíkovi říkáme Emrys, Myrďa nebo Merlinek.

2. Eithne - trikolor - víla a především mocná mateřská bohyně, která patří k nejstarším a nejpůvodnějším z keltských (irských) bohů. A je to i skutečné jméno irské zpěvačky Enyi. Holčičce říkáme Enya, Enynka.

3. Enbarr - bikolor - jméno v překladu znamená Vodní Pěna a byl to jiskřivý bílý kůň boha Mananána (z irských i skotských legend). Tomuto pěkně hlasitému uličníkovi říkáme Řvoucí kůň nebo Berouš, Berry.

4. Ewan - tradiční skotské jméno. Náš nositel skotského tartanu a claymoru slyší na jméno Ewánek, klasicky [Iven] nebo podle rozlišovací mašličky Modrý.

5. Eidhneán - irské označení pro břečťan, kouzelnou rostlinu keltských druidů a zaručenou ingredienci tajemných nápojů. Náš blonďáček tak nese dál jméno své babičky Ivy, což znamá břečťan v angličtině. V irské gaeličtině se vyslovuje Ájen nebo upraveně E:dan.

Další informace najdete na profilové stránce E klanu v Cernunnových dětech a fotografie ve Fotogalerii složka E-vrh.

Zpět na přehled

Nahoru